sitemap    

Nederland en ItaliŽ zijn op honkbalgebied de grootmachten van Europa. Sinds 2006 staan beide landen jaarlijks tegenover elkaar tijdens de European Baseball Series. Bovendien gaat de strijd om de Europa Cup ook standaard tussen teams uit de Nederlandse en Italiaanse competitie. In 2007 maken beide landen tijdens het Europees kampioenschap in Spanje uit wie zich rechtstreeks plaatst voor de Olympische Spelen van 2008 in Beijing. Met het oog op deze toernooien hield honkbalcorrespondent Pim van Nes de bezoekers van de Nederlandse honkbalsite in 2006 op de hoogte van het Italiaanse honkbal.


Italianen kiezen sterrenselectie
Deze week werd Kinheim-buitenvelder Dirk van 't Klooster door de bezoekers van de Nederlandse honkbalsite uitgeroepen tot Meest Waardevolle Speler. Hij was bovendien ťťn van de elf spelers in het Nederlandse All Star Team. In ItaliŽ kregen honkbalfans eveneens de kans om te stemmen op hun favoriete honkballers. Rimini-speler James Buccheri eindigde in de internetstemming van www.baseball.it met het hoogste percentage stemmen. Zijn ploeggenoot Mario Chiarini werd uitgeroepen tot Most Valuable Player.

Elfde landstitel voor Rimini
De derde minimale overwinning en tevens de vierde in totaal van Telemarket Rimini op Colonie di Maremma Grosseto in de Loud Series van maximaal zeven wedstrijden om het Italiaans kampioenschap 2006 heeft de thuisclub gisteravond zijn elfde landstitel opgeleverd. Voor sponsor Telemarket betekent dit de tweede honkbaltitel na het eerste gezamenlijk succes met de Pirates in 1992.

Rimini op koers voor landstitel
Ondanks 141 gegooide ballen in zijn complete wedstrijd van afgelopen vrijdag, stond gisterenavond Jaime Navarro opnieuw op de heuvel voor Grosseto om zijn ploeg te helpen aan de gelijkmakende tweede zege in de best-of-seven van de Loud Series. Lange tijd leek hij in deze missie te slagen. Negen innings hield Navarro Rimini van het scoren af. Maar ook zijn tegenvoeters Trejo en Looney hielden samen de nul vast, waardoor de vierde wedstrijd pas in de verlenging kon werd beslist.

  • Finale bepaald door 'import-spelers'
  • Cup-winnaar San Marino gedegradeerd
  • Grosseto brengt series in evenwicht
  • Rimini begint finale met zege
  • Grosseto en Rimini naar finale
  • Regen spelbreker in spannend weekeinde
  • Fotofinish in Italiaanse competitie
  • Profhonkbal in ItaliŽ aanstaande
  • Italiaanse Serie A1 hervat
  • Corvino vredesengel in honkbalstadion Nettuno
  • Niets is onmogelijk in ItaliŽ
  • Opnieuw puntverlies voor deelnemers Europa Cup
  • Deelnemers Europa Cup verliezen 6 uit 9
  • Italiaanse ploegen in evenwicht
  • Robert Fontana als Hans Horrevoets
  • Bologna in rouw
  • Bologna onderweg naar voren
  • Rimini alleen aan de leiding
  • Italiaanse kampioensclub raakt achterop
  • Landskampioen nog steeds met rode lantaarn
  • Italiaanse Serie A1 van start


    Foto: © eurobaseball2005.cz
    TeamsGWL.PCTGB
    Italeri Bologna483018.625--
    CaffŤ Danesi Nettuno482820.5832,0
    Col. Maremma Grosseto  482820.5832,0
    Telemarket Rimini482523.5215,0
    De Angelis Godo Baseball482424.5006,5
    Comcor Modena482325.4797,5
    Ceci & Negri Parma482226.4588,5
    T&A San Marino482226.4588,5
    Orel Anzio481434.29216,5

  • Wie spelen op dit moment in het Nederlands team en wie zijn de coaches? Je vindt het op de Nederlandse honkbalsite. Bekijk alle ins en out van de Oranje internationals sinds 2000!

     

    Van het wereldkampioenschap tot aan de hoofdklasse en van de Haarlemse Honkbalweek tot aan de Intercontinental Cup. Al het nieuws en uitslagen vind je in het uitgebreide archief.

     

    Even geen wedstrijd? Geen probleem! Je kunt nu gewoon vanachter je eigen computer blijven honkballen, want hier vind je de grootste online verzameling van baseballgames.